В даний час найбільш часто застосовуваним способом зварювання є механізована зварювання електродом, що плавиться, в середовищі захисного газу. Цей метод витіснив звичну ручну дугову зварювання, т.к. він зручний для освоєння, продуктивний більш ніж утричі. У цьому напрямі спостерігається значний прогрес у технологіях та зварювальному устаткуванні.

На наш погляд, одна з найперспективніших технологій – це лазерне зварювання. Однією з причин є те, що це обладнання стало доступнішим за ціною. Цей вид зварювання раніше добре себе зарекомендував у складних завданнях при зварюванні титану та спеціальних сплавів. Застосування цього способу для зварювання цивільної продукції та металоконструкцій зустрічається все частіше. Наприклад, у будівництві, у виробництві телескопічних стріл вантажопідйомного обладнання. Залишилося тільки розробити ГОСТи для лазерного зварювання і можна говорити про новий технологічний бум.

Щодо застосування зварювальних трансформаторів на виробництвах. Вони зустрічаються досить часто і справно працюють, але все більше виробничників розуміють, що сучасні інверторні технології дозволяють ефективніше використовувати енергію, ресурси та отримувати більше швів за одну одиницю часу. При ретельному порівнянні показників таких як продуктивність, лінійна швидкість, розбризкування дроту, додаткові роботи, пов'язані із зачищенням швів, стає зрозумілим, що з часом усі зварювальні трансформатори будуть замінені.

Гасло «Варимо шви цифрою» або цифровізація зварювального виробництва. У це поняття входить збирання великої кількості даних та їх аналіз для більш раціонального використання ресурсів. У зварювальній галузі це питання стоїть досить гостро і є готові рішення. Розроблено систему, де зварювальник проводить авторизацію на зварювальному апараті, майстер віддалено контролює параметри та видає технологічну карту з <<паспортом виробу>>, в якому кінцевий клієнт може побачити всі параметри, на яких був виконаний зварний шов.